Najczęściej zadawane pytania

Gdzie mogę kupić produkty Yoyofactory?

Nasze produkty możesz kupić w sklepie internetowym www.sklepyoyo.pl oraz w sklepach stacjonarnych, których adresy dostępne są w zakładce GDZIE KUPIĆ na naszej stronie.

Czym jest Yoyofactory Team?

Team Yoyofactory Polska to grupa pozytywnie zakręconych, niezwykle utalentowanych i wielokrotnie nagradzanych młodych ludzi, których połączyła pasja do yoyo.

Jak mogę zostać członkiem Yoyofactory Team?

Jeśli chcesz zostać członkiem Teamu Yoyofactory, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w zawodach yoyo organizowanych na terenie całej Polski. Zdobywaj nagrody, zachwyć nas swoim talentem i zostań jednym z nas!

Jak kontaktować się z Yoyofactory Polska?

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres sklep@yoyofactory.pl

Od jakiego yoyo rozpocząć naukę?

Naukę najlepiej jest rozpocząć od modelu z wąskim łożyskiem, np. One. Na stronie www.sklepyoyo.pl znajdziesz pełen asortyment podzielony na poziomy umiejętności.

Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem nauki?

Najważniejszy jest dobór yoyo odpowiedniego do poziomu własnych umiejętności i stylu machania. Zanim rozpoczniesz naukę, dopasuj sznurek do swojego wzrostu oraz upewnij się, że yoyo jest prawidłowo skręcone. Uważaj, aby zawsze ostrożnie skręcać yoyo – puść, kiedy poczujesz opór, aby nie uszkodzić gwintu.

Gdzie mogę uczyć się tricków?

W dziale NAUKA znajdziesz filmy instruktażowe, dzięki którym od podstaw nauczysz się większości tricków. Bieżące informacje o warsztatach oraz wydarzeniach yoyo na terenie całej Polski znajdziesz na naszej stronie.

Jaka powinna być długość sznurka?

Długość sznurka to zazwyczaj odległość od ziemi do pępka. Dostosuj długość w zależności od Twojego wzrostu lub upodobań.

Jak często wymieniać sznurek?

Sznurek należy wymienić, kiedy przestanie być miękki i czysty. W przeciwnym wypadku istnieje szansa zerwania się yoyo ze sznurka.

Czym jest łożysko i jakie są jego rodzaje?

Dzięki łożysku yoyo kręci się na sznurku. Najlepsze dla początkujących jest łożysko wąskie, tzw. wracające, dzięki któremu yoyo wraca do ręki za pociągnięciem sznurka. W przypadku łożyska szerokiego, aby yoyo wróciło do ręki, należy wykonać tzw. bind. Łożysko szerokie umożliwia również wykonanie większej ilości tricków osobom, które znają już podstawy.

Jak wybrać rozmiar łożyska?

Dostępne są dwa rozmiary łożysk, małe (A) oraz duże (C). Rozmiar łożyska zależy od modelu yoyo. Na stronie www.sklepyoyo.pl w opisie każdego produktu znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do wybrania właściwego rozmiaru.

Co zrobić, gdy yoyo responsywne nie wraca do ręki?

Jeśli yoyo z wąskim łożyskiem nie wraca do ręki przy pociągnięciu za sznurek, użyj kropli smaru Yoyofactory.

Co zrobić, jeśli yoyo hałasuje i wraca do ręki mimo, że jest nieresponsywne?

Hałasowanie jest naturalne podczas użytkowania yoyo i nie da się go całkowicie wyeliminować. Jeśli jednak yoyo wraca do ręki mimo, że posiada nieresponsywne (szerokie) łożysko i hałasuje nadmiernie, najprawdopodobniej zostało ono zabrudzone.

Jak może dojść do zabrudzenia łożyska?

Łożysko może zabrudzić się, kiedy do jego środka dostanie się brud, pyłek lub jakakolwiek inna drobinka.

Jak wyczyścić zabrudzone łożysko?

Aby wyczyścić łożysko, najczęściej należy mocno dmuchnąć w jego środek a następnie rozruszać palcem. Przy silniejszych zabrudzeniach łożysko można wyczyścić w spirytusie, przy czym czynność tę należy wykonać bardzo dokładnie i ostrożnie.

Na czym polega profesjonalne czyszczenie łożyska?

Aby wykonać profesjonalne czyszczenie łożyska, czynność należy rozpocząć od wyjęcia go z yoyo za pomocą narzędzia multitool lub kombinerek (w tym przypadku należy uważać, aby nie uszkodzić yoyo oraz łożyska). Za pomocą igły lub szpilki należy ostrożnie wyjąć drucik zabezpieczający okrągłą zawleczkę (w przypadku łożyska bez zawleczek należy pominąć ten krok). Po wyjęciu zawleczki łożysko zanurza się w pojemniczku z benzyną do zapalniczek lub spirytusem, po czym delikatnie nim potrząsa. Za pomocą igły należy wyjąć łożysko z pojemniczka, po czym wytrzeć je czystym ręcznikiem papierowym. Do tak wyczyszczonego łożyska można zaaplikować kroplę smaru Yoyofactory Long Spin. Po nasmarowaniu łożyska należy rozruszać je palcem. Ponowne nakładanie zawleczek nie jest konieczne. Firma YoYoFactory nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe wyczyszczenie lożyska i uszkodzenie yoyo.

Czyszczenie łożyska w yoyo [poradnik]

Do czego służy smar i kiedy się go stosuje?

Smaru należy użyć, kiedy łożysko zaczyna wydawać nadmierny dźwięk. Przed jego użyciem należy upewnić się, że hałas nie jest spowodowany zabrudzeniem łożyska. Po użyciu smaru, yoyo kręci się ciszej lecz początkowo krócej. Kroplę należy zaaplikować do środka łożyska a następnie rozruszać łożysko palcem.

Dlaczego powinienem wybrać smar Yoyofactory?

Smar Yoyofactory to profesjonalny smar stworzony do łożysk znajdujących się w yoyo. Wszelkie inne smary stosuje się na własną odpowiedzialność, ponieważ mogą wywołać efekt odwrotny do zamierzonego i łożysko nie będzie się prawidłowo kręcić.

Który smar do łożysk wybrać?

W przypadku wąskiego łożyska należy zastosować Smar Yoyofactory Podstawy, natomiast do łożysk szerokich odpowiedni będzie Smar Yoyofactory Długi Spin. Dobór odpowiedniego smaru jest ważny dla prawidłowego działania łożyska.

Do czego służy multitool?

Multitool to wielofunkcyjne urządzenie do wyjmowania łożyska z yoyo, wykręcania śruby, przecinania sznurków oraz służące jako klucz do regulacji szczeliny w modelach do stylu 2A.

Co to hubstacki i do czego się ich używa?

Hubstacki to, pasujące do niektórych modeli, specjalne nakładki na łożyska znajdujące się z boku yoyo. Pozwalają one na wykonywanie większej ilości tricków.

Co to k-pady i do czego się ich używa?

K-pady to silikonowe hamulce niezbędne dla wszystkich modeli, dzięki którym sznurek nawija się na yoyo.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz do nas!