Mistrzostwa Europy YoYo 2016 w Pradze

Home / aktualności / Mistrzostwa Europy YoYo 2016 w Pradze

header

Kolejne Mistrzostwa Europy za nami. 19 marca w Pradze rozpoczęło się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w roku.

EYYC z roku na rok przyciąga do siebie coraz większą publiczność i jeszcze więcej utalentowanych zawodników. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć na żywo najważniejsze zawody YoYo w Europie, poznać prawdziwe legendy jak John Ando czy Gentry Stein oraz wziąć udział w wielu dodatkowych konkurencjach i zabawach.

W tegorocznej edycji Mistrzostw Europy I Miejsce w kategorii 1A zdobył izraelski zawodnik Tal Mordoch, który zdeklasował swoich rywali pokazem na iście mistrzowskim poziomie. W kategorii Open na najwyższym podium stanął Gentry Stein, który dwa lata wcześniej na tej samej scenie zdobył tytuł Mistrza Świata.

1501004_10153998131751182_5482845630233462230_o

Największą dumą YoYoFactory okazali się natomiast młodzi zawodnicy z Polski. Kacper Pałatyński, który po zdobyciu tytułu Mistrza Europy Junior 2015 odważył się tym razem stanąć do walki o tytuł w kategorii Pro, jednogłośnie okrzyknięty został największym zaskoczeniem zawodów. Jego występ dosłownie powalił nas na kolana! Wraz z Kacprem (12. miejsce) odkryciem tych zawodów był także Kuba Pląder (11. miejsce), którego niesamowity freestyle odbił się echem wśród większości zawodników. Taki sukces za pierwszym razem, kiedy startuje się w profesjonalnych zawodach na najwyższym szczeblu w Europie zwiastować może jedynie coś jeszcze lepszego!

EYYC 2016 1A Finals 11th – Jakub Plader

EYYC 2016 1A Finals 12th – Kacper Palatynski

Dziękujemy wszystkim zawodnikom YoYoFactory za nieziemskie występy i ogromne osiągnięcia, jakie zdobywacie na przestrzeni lat. Polska to nieustannie jeden z największych graczy yoyo w Europie. Tak trzymać!