YoYo Kadr Fest

Home / wydarzenia / YoYo Kadr Fest

KadrFestCover

YoYo Kadr Festiwal!

Już w sobotę, 27 lutego, w Domu Kultury „Kadr” w Warszawie odbędzie się kolejna edycja zawodów yoyo! To świetna okazja do zaprezentowania swojego freestyle’u na scenie, nawiązania nowych znajomości zarówno z amatorami, jak i profesjonalistami, rozwinięcia umiejętności lub rozpoczęcia yoyowej przygody na bezpłatnych warsztatach!

Widzimy się już za miesiąc!

Harmonogram:

12.00 – 13.00 Warsztaty yoyo otwarte dla wszystkich chętnych

13.00 – 13.30 Konkursy – Ladder, Sleeper Contest

13.30 – 14.20 Freestyle

14.20 – występy Mistrzów, rozdanie nagród

LADDER, poziom początkujący

Kategoria Ladder, czyli drabinka polega na wykonywaniu prostych trików z jak najmniejszą liczbą błędów.

Każdy zawodnik ma 2 próby na wykonanie każdego z trików z poniższej listy. Jeżeli wykona trik za pierwszym podejściem otrzymuje 5 punktów, za drugim 3 punkty. W przypadku gdy zawodnik nie wykona triku za drugą próbą otrzymuje 0 punktów za dany trik i przechodzi do triku następnego. Wygrywa osoba z największą liczbą punktów.

Lista trików:

 • Sleeper (wyrzut) – 5sec
 • Walk the dog – 30cm
 • Forward pass (wyrzut do przodu) – yoyo musi wrócić do ręki
 • Around the world – yoyo musi wrócić do ręki
 • Elevator
 • Rock the baby – 3 razy
 • Stop and Go
 • Braintwister
 • Man on the flying trapeze
 • Double or nothing
 • W przypadku remisu, dogrywka: Man on the flying trapeze

SLEEPER Contest, czyli wyprowadź yoyo na długi spacer

Kategoria, w której udział może wziąć każdy bez względu na poziom doświadczenia w machaniu yoyo. Dzięki łożysku kulkowemu zabawka może kręcić się, aż do 30 minut.

W trakcie rywalizacji uczestnicy podczas trzech prób spróbują pokonać ten rekord, a osoba, która wykręci najwyższy wynik wygrywa.

Zasady yoyo Freestyle:

Każdy z zawodników, ma  2 minuty na występ sceniczny. Liczenie czasu rozpoczyna się w chwili włączenia muzyki. Zawodnik nie otrzymuje żadnych punktów przed i po upłynięciu 2 minut występu.

Wszystkie ruchy zawodnika muszą być bezpieczne dla otoczenia, publiki oraz jego samego. Agresywne zachowanie może zostać ukarane przez głównego sędziego dyskwalifikacją. Podczas freestyle’u na scenie nie przebywa nikt poza zawodnikiem. Wszystkie yoya które będą wykorzystane podczas FS muszą być wcześniej przyniesione i postawione na scenie

Na ocenę końcową składają się punkty za tzw. Performance oraz ocena sędziowska. Pierwszą część oceny zdobywa się poprzez pozytywne uderzenia yoyo o sznurek  –  liczone są zarówno negatywne jak i pozytywne uderzenia. W skład oceny sędziowskiej wchodzi kontakt z publicznością, wykorzystanie sceny oraz ocena własna. Każdy z uczestników proszony jest o przygotowanie podkładu muzycznego do występu oraz o dostarczenie go na nośniku USB.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

REGULAMIN

Leave a Comment