YoYo Kadr Festiwal [zawody]

Home / aktualności / YoYo Kadr Festiwal [zawody]

Festiwal YoYo w Domu Kultury Kadr to trening połączony z rywalizacją sportową.

W dniu 21 lutego odbędzie się pierwsza edycja konkursu yoyo na Mokotowie. Rywalizacja przeznaczona jest głównie dla początkujących graczy, którzy nie mieli dotychczas okazji występować na scenie. Dla bardziej zaawansowanych zawodników jest to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. W trakcie wydarzenia odbędą się bezpłatne warsztaty dla wszystkich chętnych pod okiem profesjonalnych instruktorów. Wśród uczestników zostanie przyznana nagroda dla najlepszego debiutanta (Rookie Award), także zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w konkursie.

Harmonogram:
11.00 – 12.30 Warsztaty yoyo
12.30 – 13.00 Ladder dla początkujących
13.00 – 14.00 Freestyle
14.00 – 14.30 występy Mistrzów, rozdanie nagród

LADDER, poziom początkujący

Kategoria Ladder, czyli drabinka polega na wykonywaniu prostych trików z jak najmniejszą liczbą błędów.

Każdy zawodnik ma 2 próby na wykonanie każdego z trików z poniższej listy. Jeżeli wykona trik za pierwszym podejściem otrzymuje 5 punktów, za drugim 3 punkty. W przypadku gdy zawodnik nie wykona triku za drugą próbą otrzymuje 0 punktów za dany trik i przechodzi do triku następnego. Wygrywa osoba z największą liczbą punktów.

Lista trików:

* Sleeper (wyrzut) – 5sec
* Walk the dog – 30cm
* Forward pass (wyrzut do przodu) – yoyo musi wrócić do ręki
* Around the world – yoyo musi wrócić do ręki
* Elevator
* Rock the baby – 3 razy
* Stop and Go
* Braintwister
* Man on the flying trapeze
* Double or nothing
* W przypadku remisu, dogrywka: Man on the flying trapeze

Jak poprawnie wykonać te triki: http://yoyotricks.com/yoyo-trick-sport-ladder/

Freestyle:

Występy będą oceniane pod kątem liczby wykonanych ewolucji, techniki oraz walorów artystycznych pokazu. Nagradzana będzie synchronizacja ruchów z wybranym utworem, nawiązywanie kontaktu z widownią oraz efektywne wykorzystanie sceny i sposób poruszania się po niej.

ZASADY FREESTYLE’U

* Każdy z zawodników, ma 2 minuty na swój występ. Liczenie czasu rozpoczyna się w chwili włączenia muzyki. Zawodnik nie otrzymuje żadnych punktów przed i po upłynięciu czasu.
* Wszystkie ruchy zawodnika muszą być bezpieczne dla otoczenia, publiki oraz jego samego. Agresywne zachowanie może zostać ukarane przez głównego sędziego dyskwalifikacją.
* Podczas freestyle’u na scenie nie przebywa nikt poza zawodnikiem.
* Wszystkie yoya które będą wykorzystane podczas FS muszą być wcześniej przyniesione i postawione na scenie.
* Yoya z Hubstackami są dozwolone.

Na ocenę końcową składają się punkty za tzw. performance (70%) oraz ocena sędziowska (30%). Pierwszą część oceny zdobywa się poprzez pozytywne uderzenia yoyo o sznurek – liczone są zarówno negatywne jak i pozytywne uderzenia. W skład oceny sędziowskiej wchodzi kontakt z publicznością, wykorzystanie sceny oraz ocena własna.

Leave a Comment